Головна » Статті » Статті [ Додати статтю ]

Стежкою трави

28 березня, в  ювілейний день народження, у галереї образотворчого мистецтва відбувся творчий вечір з нагоди презентації книги поезій «Стежкою трави» члена Національної спілки письменників України, наукового співробітника краєзнавчого музею Юлії Манойленко. Це вже її п’ята поетична збірка. Поетеса є лауреатом престижних поетичних премій – регіональної ім. В.Симоненка, обласної – ім. І.Котляревського та Всеукраїнської -  ім. О.Олеся. Юлія Манойленко – учасниця Всеукраїнської наради молодих літераторів у Коктебелі 2002 року та Міжнародного фестивалю «Варшавська поетична осінь» в Польщі 2010 року.28 березня, в  ювілейний день народження, у галереї образотворчого мистецтва відбувся творчий вечір з нагоди презентації книги поезій «Стежкою трави» члена Національної спілки письменників України, наукового співробітника краєзнавчого музею Юлії Манойленко. Це вже її п’ята поетична збірка. Поетеса є лауреатом престижних поетичних премій – регіональної ім. В.Симоненка, обласної – ім. І.Котляревського та Всеукраїнської -  ім. О.Олеся. Юлія Манойленко – учасниця Всеукраїнської наради молодих літераторів у Коктебелі 2002 року та Міжнародного фестивалю «Варшавська поетична осінь» в Польщі 2010 року.

Привітати Юлію Манойленко зі святом завітали міський голова Олександр Грицаєнко, голова літературного об’єднання ім. О. Донченка при газеті «Лубенщина», член НСПУ Олександр Міщенко, начальник міського управління культури і мистецтв Юрій Литовченко, директор краєзнавчого музею Тамара Дяченко. Працюючи в галереї образотворчого мистецтва, Юлія Анатоліївна черпає творче натхнення від мистецьких витворів, від спілкування з художниками, народними майстрами. Галерея стала для неї другою домівкою, тож і творча зустріч відбувалась наче у гостинній хаті, серед художніх полотен, представлених на виставці Тамари Твердохліб. Від імені художників прозвучало привітання Василя Лапушкіна, Сергія та Олени Шаматріних.

Юлія Манойленко родом з Жданів, саме там вона черпала любов до рідного слова, і нині - це її духовна криниця. Тож, особливо проникливим був виступ Лариси Галич, поетеси, яка була вчителем української мови та літератури для Юлії у Жданах, а тепер навчає слову в Лубенській ЗШ №1 її дітей - Діану та Валерія. На вечорі також пролунали вірші ювілярки у виконанні учнів цієї школи - учасників літературної студії ім. Олени Теліги, музичні композиції на бандурі виконала Діана Манойленко.

Надзвичайно теплими були також вітання члена НСПУ Раїси Плотникової, начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Людмили Пазенко, поета і композитора Миколи Кочерги та ведучої заходу Тетяни Бутрим. На самому початку вечора Юлія Манойленко подарувала квіти Тамарі Степанівні Білоус, адже вона і відомий лубенський фотохудожник Володимир Федорович Білоус стали рідними для неї людьми. І, звичайно, лунали на вечорі поезії з нової книги у виконанні авторки, тож кожен з присутніх міг душею доторкнутись до золотих розсипів її віршів.

Одвічна втіха і одвічна радість

Дивитись, як гойдає вітер цвіт.

Здійматись в небо і на землю падать,

Приправить щастям свій життєвий літ.

Черпать з криниці мудрість крижану.

Аби була відкрита, чиста совість,

Бо те, що сіють, потім і пожнуть.Джерело: http://lubnyrada.com.ua/«stezhkoiu-travi»
Категорія: Статті | Додав: Адміністратор (01.04.2014) | Автор: Адміністрація W
Переглядів: 245 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar