Головна » Статті » Статті [ Додати статтю ]

СВІТЛО ПОЛУМ’ЯНОЇ ДУШІ

Життя людини оцінюється тим, що вона вміє, що створила і що залишає після себе. Автор 26 книг для дорослих та дітей, багатьох газетних та журнальних публікацій – письменник Євген Наумов – був людиною яскравою і непересічною. Про це так чи інакше згадували всі учасники вечора пам’яті Євгена Івановича, який відбувся напередодні 75-річчя від дня його народження.

Народився майбутній письменник на Донеччині, виховувався у дитбудинку на Івано-Франківщині, закінчив з відзнакою Ленінградське річкове училище. Отримавши диплом штурмана, на все життя «захворів» Північчю. Він пройшов Північним морським шляхом, об’їздив Чукотку і Колиму, спускався на дно океану у підводному човні, бував у Японії, Англії, Югославії, ходив неходженими стежками усурійської тайги, працював у риболовецькій експедиції в Тихому океані, був редактором газети «Радянський краболов» на великій базі в Охотському морі, мандрував разом з геологами, літав на льодові розвідки.

А ще – і це найголовніше – був невиліковним романтиком і мав славу чудового оповідача та фантазера. Саме тому письменницька праця приваблювала Євгена Наумова найбільше. Сьогодні ж багато з лубенців мали можливість відкрити для себе його особистість заново.

Ведучі вечора пам’яті  письменника Тетяна Сафронова і Тетяна Цявук провели його учасників життєвими та творчими стежками Євгена Наумова. А демонстрація фотознімків письменника, люб’язно наданих родиною письменника, відео перенесла всіх у світ далекої Півночі. Своїми спогадами про знайомство з майбутнім чоловіком, мандри північними краями розповіла дружина Євгена Наумова – Галина Іванівна. На вечорі також були присутні діти письменника Наталія та Олександр. Певно вони відкрили для себе багато нового про батька.

Щирими спогадами поділилися Іван Лискенко, письменниця Наталія Баклай, літератор, член літоб’єднання ім.О.Донченка при редакції газети «Лубенщина» Анатолій Устименко, журналіст Володимир Василенко. З їх розповідей в уяві тих, хто не знав Євгена Наумова поставав образ справжнього чоловіка, романтика, скромної, талановитої людини.

Розповідь про твори письменика для дітей підготувала бібліотекар ЦРБ ім.В.Малика, в читальному залі якої відбувся захід, - Лариса Гончарук. Учениця 5 класу Засульської гімназії Даша Сивуха прочитала уривок з казки Євгена Наумова «Ульк – маленький художник».

Для читачів бібліотеки була підготовлена книжкова виставка, чільне місце на якій займала книга «Черная райдуга» або «Полураспад». Її бібліотекарі знайшли в Інтернеті і перенесли на папір. Книга присвячена Володимиру Висоцькому «який оспівував краще у гірших». Вона за висловами багатьох користувачів всесвітньої павутини є одним з найяскравіших творів про страшну хворобу – алкоголізм. До речі, про це наголошувалося на вечорі – Євген Наумов боровся проти споювання народів Півночі, яке продовжується з часів Радянської імперії до сьогодні.

Лубнам дуже поталанило, що Євген Наумов понад 10 років жив і працював у нашому місті кореспондентом «Зорі Полтавщини». Тут з-під його пера вийшли десятки творів. Ще більше було задумано. Але на жаль, письменник пішов з життя восени 1992 року…

Щирі слова захоплення зустріччю з творчістю Євгена Івановича особистістю висловила начальник відділу культури та туризму РДА Людмила Пазенко. Вона вручила дружині письменника Галині Наумовій квіти.

А те, що пам’ять про Євгена Наумова лишається жити серед читачів і літераторів, завдячуємо літоб’єднанню ім.О.Донченка при редакції газети «Лубенщина», яке стало ініціатором проведення цього вечора. Ім’я письменника згадується в усіх ювілейних випусках поетичних збірок літоб’єднання, творчих вечорах літературної організації, книгах сучасних дослідників літературного процесу на Лубенщині у ХХ столітті – письменниць Ольги Хало «Література рідного краю» та Наталії Баклай «Літературні постаті Лубенщини».

Олександр МІЩЕНКО, член Національної спілки письменників України, голова літоб’єднання ім.О.Донченка при редакції газети «Лубенщина».

На фото: Письменник Олександр Міщенко, директор ЦРБ ім.В.Малика Валентина Сьомак, начальник відділу культури та туризму РДА Людмила Пазенко, дружина Галина Іванівна, діти – Наталія і Олександр, колега-журналіст Володимир Василенко після вечора пам’яті письменника Євгена Наумова.

Категорія: Статті | Додав: Адміністратор (06.08.2014) | Автор: Олександр МІЩЕНКО
Переглядів: 230 | Теги: письменник, Лубни, Євген Наумов | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar