КАЗКОВИЙ КАЛЕЙДОСКОП НАТХНЕННЯ

Книги наших земляків

Казка – це та ж реальність тільки видозмінена вигадкою. Для члена літоб’єднання ім. О.Донченка при редакції газети «Лубенщина», члена Полтавської спілки літераторів Лариси Назаренко, яка працює з найменшими школяриками у НВК №9, казка, ніби продовження професійної діяльності. Чергова її книга «Калейдоскоп казок», що побачила світ кілька місяців тому у видавництві «Миргород», якнайкраще тому підтвердження.

У щедро ілюстрованій Тетяною Олійник збірці фантастичних історій маленькі читачі зустрінуться зі світом казкових пригод, кожна з яких має назву за іменем головної героїні «Зоряна», «Аніта», «Сніжана», «Зеленава», «Жасмин та Лілія». Це – чудові історії у кращих традиціях казкарства України. одвічний конфлікт добра зі злом тут вирішується завжди на користь добра завдяки доброті, щедрості душі, працьовитості головних героїв. Казки Лариси Назаренко написані барвистою українською мовою, а тому допомагають ще й у розвитку зв’язного мовлення у дітей, вчать умінню правильно висловлювати свою думку.

Таким чином книга є справжньою знахідкою для мам і тат, які прагнуть, щоб їхня дитина розвивалася. До того ж, як не крути, а казки Лариси Назаренко, попри всі дива, що відбуваються у них, цілком сучасні за своєю ментальністю, сприйняттям світу, який весь час змінюється. Це й недивно, адже авторка – цілком сучасна молода жінка, яка розуміється на вихованні дітей. Звісно, у казках немає технічних новинок і т.д. Натомість героям притаманні риси працелюбства, відповідальності, чесності у будь-якій ситуації. Казки вчать добру, твердості переконань, любові до природи. Саме вона є головним тлом, на якому розгортаються події усіх п’ятьох творів. А екологічна освіченість, як відомо, сьогодні виходить на перший план у житті планети.

У цьому випадку казка «Зеленава» особливо актуальна. Адже у ній звичайний хлопчик-школярик, що знущається з тварин, невідомо яким чином перетворюється на зелену жабку і має можливість випробувати на власній шкірі всі складнощі життя братів наших менших.

Дівчатка ж можуть відчути себе принцесами, почитавши казки «Сніжана», «Жасмин і Лілія». Взагалі, творчий підхід до розкриття тієї чи іншої теми вигідно відрізняє Ларису Назаренко від інших сучасних авторів. Вона творить серцем, вкладає у творчість всю душу і це відразу помітно. Адже казки виграють всіма барвами веселкового світу дитинства, якими така багата її душа.

Олександр МІЩЕНКО, член Національної спілки письменників України, голова літоб’єднання ім. О.Донченка при редакції газети «Лубенщина».

Подивитися/скачати книгу