ВІД «СЛОВА ПОЕТА» ДО «ЗЕРНА ІСТИНИ»

Книги наших земляків

Не так давно газета «Лубенщина» писала про книгу Сергія Саливона «Слово поета», а вже чергова збірка «Зерно істини» побачила світ у видавництві «Інтер Парк». Вона має символічну назву «Зерно істини» і містить у собі послання своєму народові «Український рід», де автор, оспівує наш працьовитий, мирний і співучий народ, та возносить його на вершини духовності.

Крім того  Сергій Саливон виступає у збірці «Зерно істини» у новій для себе іпостасі. Уміщені в ній вірші презентують автора як поета-лірика, який пише образно і дуже незвично. Книга наповнена циклами віршів «Незбагненна глибина душі», «Пори року у лісі».

Ось, для прикладу процитуємо хоча б такі рядки з вірша «Осінній ліс»:

«Стриба поміж дерев, глянь, білка,

Що тут загралася з людьми,

Наближуючи час зими

У лісі, мов секундна стрілка!»

Відразу відчувається, що Сергій Саливон має власне бачення природи. А це дуже важливо для пишучої людини.

Цікавий читач може знайти для себе у книзі також вірші «Україна у віках», «Буквар Федорова», що презентують історію нашої держави, а також автобіографічну поему «Доля», у якій Сергій Саливон показує власний шлях до творчості. Він майже містичний:

«А з космосу летіли рими,

Мов стріли блискавичні грому,

Мені зосталось крапки й коми,

Мов руку, вставити між ними!»

Таким чином, як будь-яка творча людина, Сергій Саливон засіває зернами віршованого слова душі лубенських читачів, і як кожен сівач сподівається на багаті сходи.

Олександр МІЩЕНКО,

голова літоб’єднання ім. О.Донченка при редакції газети «Лубенщина».