Головна » Статті » Статті [ Додати статтю ]

НЕ ПЕРЕВЕДЕТЬСЯ УКРАЇНСЬКИЙ РОДОВІД!

НЕ ПЕРЕВЕДЕТЬСЯ УКРАЇНСЬКИЙ РОДОВІД

 

Днями Лубенщина стала епіцентром літературно-мистецької акції «Шляхи, якими ходив Великий Кобзар», присвяченої пам’яті Тараса Шевченка з нагоди 200-ліття від дня його народження, яке все людство святкуватиме у березні наступного року. Делегація митців з Києва у складі народних артистів України Діани Петриненко (лауреат премії ім. Т.Шевченка), Фемія Мустафаєва, Олеся Харченка (колишній директор уславленого  квартету «Явір»), письменників Олеся Волі, Антонії Цівид, члена правління земляцтва Придніпров’я Зої Ружин, співробітниці газети «Час і події» (США) Лідії Корсун, а також нашої землячки Ніни Шаварської відвідала с. Ісківці. Метою приїзду була посадка на землі, де неодноразово бував Великий Кобзар, Шевченкової верби. Історія її дуже захоплива. Перебуваючи на засланні на Кос-Аралі Тарас Шевченко знайшов на дорозі гілочку верби посадив її і доглядав за деревцем упродовж 10 років. Адже верба нагадувала поетові про Україну. У 1963 році різку від Шевченкової верби, перебуваючи у Казахстані привіз в Україну відомий поет Андрій Малишко і посадив її на садибі Максима Рильського. Потужне дерево, що виросло, нагадує всім про зв’язки Шевченка з Україною. І ось напередодні 200-ліття Кобзаря з ініціативи працівників літературно-меморіального музею ім. М. Рильського та Всеукраїнського фонду поета «Троянди і виноград» була започаткована акція. Більше 200 укорінених саджанців з Шевченкової верби будуть посаджені по всій Україні, в місцях, де бував Тарас Григорович.

Один з них гості разом з головою РДА Віктором Алєксєєнком, головою районної ради Олексієм Дядечком, сільським головою Ісківської сільської ради Миколою Романютою посадили біля криниці Шевченка, де щороку проходять свята «В сім’ї вольній, новій». На зустрічі просто неба, учасниками якої були учні та вчителі Ісківської школи, працівники сільради, сільська інтелігенція, зокрема, ішлося про плани районної і сільської влади щодо реконструкції криниці, ремонту пам’ятника Т.Г.Шевченку, який є в селі, приміщення Будинку культури. Кілька років тому біля криниці було закладено парк Шевченка і посаджена почесними гостями верба прекрасно впишеться у загальний фон майбутнього тінистого парку.

Після щирого спілкування делегація митців з Києва вирушила до Калайдинцівської школи, де мав відбутися концерт. Тут на подвір’ї навчального закладу також було посаджено ще один саджанець Шевченкової верби. Директор школи Сергій Мисник з радістю презентував відвідувачам панно у вестибюлі навчального закладу, присвячене 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка, відкрите напередодні.

Актовий зал ледве вмістив усіх бажаючих доторкнутися до високого мистецтва української пісні, українського слова. Сюди приїхали учні Вовчицького ліцею, Засульської гімназії, Березотіцької та Вороньківської (Чорнухинський район) шкіл, вчителі, гості з Лубен, члени літоб’єднання ім. О.Донченка, творча інтелігенція краю.

Ініціаторкою заходу була літераторка наша землячка Ніна Шаварська. Вона ж виступила у ролі ведучої - представила учасників делегації з м.Києва, читала власні вірші, які тепло сприймалися численною публікою. І все ж у центрі загальної уваги була народна артистка України уславлена Діана Петриненко. Вона залюбки поділилася спогадами про своє дитинство, тим більше, що саме Калайдинцівська сцена стала для Діани Гнатівни дебютною у її творчій діяльності. Співачка заспівала для вдячної публіки кілька пісень. Майстерним виконанням народних пісень та пісень на слова Тараса Шевченка порадували глядачів народні артисти України Олесь Харченко та Фемій Мустафаєв. До речі, саме Фемій Мустафаєв є домінантом на отримання премії ім. Т.Шевченка у наступному році. Тож він представив загалу диск з творами Великого Кобзаря у власному виконанні і подарував кілька примірників для школи.

Подякували гостям, членам делегації митців з Києва голова РДА Віктор Алєксєєнко, голова районної ради Олексій Дядечко. Віктор Миколайович, зокрема, розповів про підтримку місцевої творчої еліти з боку влади, про роботу літоб’єднання ім. О.Донченка, яке у жовтні святкуватиме своє 90-ліття, про те, що у Лубнах нині живе і працює 6 членів Національної спілки письменників України, які своєю творчістю прославляють рідний край. Щирими словами вітав гостей літературно-мистецького свята і голова районної ради Олексій Дядечко. Він тепло говорив про сільських трударів, матерів тих, хто нині сягнув вершин творчості, про підтримку з боку влади бібліотечної справи на Лубенщині.

Напередодні дня бібліотечних працівників, ніби відчуваючи, що в районі проводиться акція «Подаруй бібліотеці книгу», письменники з Києва Олесь Воля, Антонія Цвид, літераторка Ніна Шаварська, а також журналіст газети «Час і події» (США) Лідія Корсун після виступів дарували свої книги, примірники газети для шкільної бібліотеки. Приємною несподіванкою стала почесна відзнака «Батьківщина Тарас Шевченка», яку вручила Ніні Шаварській член правління земляцтва Придніпров’я, а крім того і почесна громадянка с.Шевченкове Звенигородського району Черкаської області Зоя Ружин.

Завершальним акордом творчого спілкування з мистецтвом стали слова директора школи Сергія Мисника про творчу співпрацю Ніни Шаварської з навчальним закладом, вручення їй диплома «Кращий поет-пісняр ХІІІ Всеукраїнського фестивалю сучасного романсу «Осіннє рандеву», який відбувся нещодавно у м.Миргороді, а також подяка начальника відділу культури та туризму РДА Людмили Пазенко за можливість долучитися до високого, благородного, неземного мистецтва, яку вона надала, запросивши до рідного села митців з Києва.

Олександр МІЩЕНКО

 

 

Категорія: Статті | Додав: Адміністратор (20.03.2014) | Автор: Олександр Міщенко
Переглядів: 775 | Теги: Лубни, 200 років із дня народження Тараса, Кобзар, Шевченко | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar